STRES – Trénink

„Příčinou traumatických symptomů není událost samotná. Symptomy jsou biologickou reakcí těla na událost. Pocházejí ze zbytku energie, kterou tělo nevybilo. Tato energie zůstává v nervovém systému, odkud pustoší tělo i mysl.“ (Peter Levin)

Nabízím spojení fyzické, emoční a energetické práce s tělem, za účelem zvládání nahromaděného stresu v těle. Spojení všech tří přístupů považuji za optimální pro každého, kdo si uvědomuje problematiku zdraví na hlubší úrovni než je potlačení symptomů. Opakované „neúspěchy“ početí jsou často přehlíženy. Tělo však každý zásah pečlivě registruje v hlubokých nevědomých vrstvách nervového systému, které jsou nadřazené naší vědomé mysli.

Návrat k pocitu bezpečí ve svém těle, k prožité radosti z jeho zdrojů, síly a stability je náš cíl.

TÉMATA:

  • Zvládání a regulace stresu (běžný život, sport, studium, zaměstnání)
  • Posttraumatický syndrom (obtěžující tělesné symptomy po porodu, potratu, nehodě, úrazu, pádu, nečekané události, narkóze)
  • Neplodnost (dlouhodobá snaha o dítě, opakované a invazivní lékařské zákroky, opakované neúspěchy IVF)
  • Necitlivost těla (nepřízeň osudu v jakékoliv podobě)
  • Seberozvoj (hlubší kontakt se sebou)

V práci používám principy a techniky somatického prožívání Somatic Experiencing® dle Petera Levina a jiných odborníků, zaměřených na somatický přístup k traumatu.  Propracovaný systém SE® zaměřený na regulaci nervové soustavy doplňuji o techniky fyzioterapie, relaxační techniky, jemná pohybová a energetická cvičení.

Protože škála symptomů po prožitém či nahromaděném stresu v těle je velice široká a individuální, doporučuji nejdříve svůj stav konzultovat a seznámit se s principy léčby.  Na všechny „neduhy“ mé síly nestačí. A tak se může stát, že vám doporučím obklopit se v procesu léčení také jinými odborníky. Zapomeňte na rychlá a okamžitá řešení. Se stresem v těle je třeba pracovat jemně, pomalu, pravidelně, systematicky a v některých případech i dlouhodobě. Tělo má neuvěřitelnou schopnost paměti na vše co prožilo, ale také schopnost obnovy a regenerace. Je třeba se otevřít novým cestám a znovu propojit stezky vlastního nervového systému, které v důsledku celoživotního nebo náhlého vyplavení stresových hormonů tvoří často nelogické, nepříjemné tělesné symptomy a brání tak ve spokojeném žití.

Doporučená literatura: Levine P., Probuzení tygra, Trauma očima dítěte, Trauma a paměť, Němé zpovědi.

Cena:

Konzultace  1500 Kč (1 – 1,5 hodiny)

Dospělí     1 sezení  1200 Kč  (1 – 1,5 hodiny)

Děti  ve  věku 0 – 18 let  (45 minut – 1 hodina), cena dle dohody.

Nutná úvodní konzultace s rodiči a následná přítomnost rodičů během sezení.