STRES -Trénink

„Příčinou traumatických symptomů není událost samotná. Symptomy jsou biologickou reakcí těla na událost. Pocházejí ze zbytku energie, kterou tělo nevybilo. Tato energie zůstává v nervovém systému, odkud pustoší tělo i mysl.“ (Peter Levin)

Nabízím odhodlaným jedincům v procesu touhy po mateřství spojení fyzické, emoční a energetické práce s tělem, za účelem zvládání nahromaděného stresu v těle. Spojení všech tří přístupů považuji za optimální pro každého, kdo si uvědomuje problematiku zdraví na hlubší úrovni než je potlačení symptomů léky. Opakované „neúspěchy“ početí jsou často přehlíženy. Tělo však každý zásah pečlivě registruje v hlubokých nevědomých vrstvách nervového systému, které jsou nadřazené naší vědomé mysli.

Návrat k pocitu bezpečí ve svém těle, k prožité radosti z jeho zdrojů, síly a stability je náš cíl.

TÉMATA:

  • Zvládání stresu (běžný život, sport, studium, zaměstnání)
  • Posttraumatický syndrom (potraty, nehody, úrazy, pády, nečekané události, operace)
  • Neplodnost (dlouhodobá snaha o dítě, opakované a invazivní lékařské zákroky)
  • Necitlivost těla (nepřízeň osudu v jakékoliv podobě)

V práci používám principy a techniky somatického prožívání (Somatic Experiencing®) dle Petera Levina. Tento propracovaný systém zaměřený na regulaci nervové soustavy doplňuji o techniky fyzioterapie, relaxační techniky, jemná pohybová a energetická cvičení.

Protože škála symptomů po prožitém či nahromaděném stresu je velice široká, doporučuji nejdříve svůj stav konzultovat a seznámit se s principy léčby. Zapomeňte na rychlá a okamžitá řešení. Se stresem v těle je třeba pracovat jemně, pomalu, pravidelně, systematicky a v některých případech i dlouhodobě. Tělo má neuvěřitelnou schopnost paměti na vše co prožilo, ale také schopnost obnovy a regenerace. Je třeba se otevřít novým cestám a propojit stezky nervového systému, které v důsledku vyplavení stresových hormonů brání v plynutí. Dejte svému tělu šanci se znovu obnovit, regulovat, relaxovat, být doma…

Doporučená literatura: Levine P., Probuzení tygra, Trauma očima dítěte, Trauma a paměť.

Cena: 900 Kč / 1 sezení (1 – 1,5 hodiny)