STRES – Trénink

„Příčinou traumatických symptomů není událost samotná. Symptomy jsou biologickou reakcí těla na událost. Pocházejí ze zbytku energie, kterou tělo nevybilo. Tato energie zůstává v nervovém systému, odkud pustoší tělo i mysl.“ (Peter Levin)

Nabízím spojení fyzické, emoční a energetické práce s tělem, za účelem zvládání nahromaděného stresu v těle. Spojení všech tří přístupů považuji za optimální pro každého, kdo si uvědomuje problematiku zdraví na hlubší úrovni než je potlačení symptomů. Opakované „neúspěchy“ početí jsou často přehlíženy. Tělo však každý zásah pečlivě registruje v hlubokých nevědomých vrstvách nervového systému, které jsou nadřazené naší vědomé mysli.

Návrat k pocitu bezpečí ve svém těle, k prožité radosti z jeho zdrojů, síly a stability je náš cíl.

TÉMATA:

  • Zvládání a regulace stresu (běžný život, sport, studium, zaměstnání)
  • Posttraumatický syndrom (obtěžující tělesné symptomy po porodu, potratu, nehodě, úrazu, pádu, nečekané události, narkóze)
  • Neplodnost (dlouhodobá snaha o dítě, opakované a invazivní lékařské zákroky, opakované neúspěchy IVF)
  • Necitlivost těla (nepřízeň osudu v jakékoliv podobě)
  • Seberozvoj (hlubší kontakt se sebou)

V práci používám principy a techniky somatického prožívání Somatic Experiencing® dle Petera Levina a jiných odborníků, zaměřených na somatický přístup k traumatu.  Propracovaný systém SE® zaměřený na regulaci nervové soustavy doplňuji o techniky fyzioterapie, relaxační techniky, jemná pohybová a bioenergetická cvičení.

Protože škála symptomů po prožitém či nahromaděném stresu v těle je velice široká a individuální, doporučuji nejdříve svůj stav konzultovat a seznámit se s principy léčby.  Na všechny „neduhy“ mé síly nestačí. A tak se může stát, že vašemu tělu doporučím obklopit se v procesu regulace také jinými odborníky, kolegy psychology. Zapomeňte na logická, rychlá a okamžitá řešení. Při práci se stresem méně, znamená více a pomalé tempo zde hraje klíčovou roli. Připravte se na seznámení s tělesnou inteligencí, která pracuje autonomně, nezávisle na rozumové části nervové soustavy. Se stresem v těle je třeba pracovat komplexně, jemně, pomalu, pravidelně, systematicky. Tělo má neuvěřitelnou schopnost paměti na vše co prožilo, ale také schopnost obnovy a regenerace. Pokud se rozhodnete se stresem v hlubokých vrstvách těla pracovat, je třeba se otevřít novým cestám k propojení vlastního nervového systému.  K vyplavení stresových hormonů dochází často na základě „banálních“ životních událostí a stresová biologická reakce tvoří často nelogické, nepříjemné, tělesné symptomy a brání tak ve spokojeném žití. I když rozum zpočátku nerozumí a vytváří obrany, tělo ví naštěstí okamžitě! Věřím v moudrost, inteligenci a schopnost uzdravení každého těla…

Doporučená literatura: Levine P., Probuzení tygra, Trauma očima dítěte, Trauma a paměť, Němé zpovědi.

Cena:

Konzultace  1500 Kč (1 – 1,5 hodiny)

Dospělí     1 sezení  1200 Kč  (1 – 1,5 hodiny) , On-line sezení  800 Kč

Děti  ve  věku 0 – 18 let  (45 minut – 1 hodina), cena dle dohody.

Nutná úvodní konzultace s rodiči a následná přítomnost rodičů během sezení.