STRES trénink

„Příčinou traumatických symptomů není událost samotná. Symptomy jsou biologickou reakcí těla na událost. Pocházejí ze zbytku energie, kterou tělo nevybilo. Tato energie zůstává v nervovém systému, odkud pustoší tělo i mysl.“ (Peter Levin)

Nabízím spojení fyzické, emoční a energetické práce s tělem, za účelem zvládání nahromaděného stresu v těle. Spojení všech tří přístupů považuji za optimální pro každého, kdo si uvědomuje problematiku zdraví na hlubší úrovni než je potlačení symptomů léky.

Návrat k pocitu bezpečí ve svém těle, k prožité radosti z jeho zdrojů, síly a stability je náš cíl.

TÉMATA:

  • Zvládání stresu (běžný život, sport, studium, zaměstnání)
  • Posttraumatický syndrom (nehody, úrazy, pády, nečekané události, operace)
  • Neplodnost (dlouhodobá snaha o dítě, opakované lékařské zákroky)
  • Necitlivost těla (nepřízeň osudu v jakékoliv podobě)

V práci kombinuji různé přístupy a nástroje. Především principy a techniky somatického prožívání (Somatic Experiencing®) dle Petera Levina. Dále fyzioterapii, relaxační techniky, meditační techniky, masážní techniky, měkké techniky, dechové techniky, jemná pohybová a energetická cvičení, viscerální techniky.

Protože škála symptomů po prožitém či nahromaděném stresu je velice široká, doporučuji nejdříve svůj stav konzultovat a seznámit se s principy léčby. Zapomeňte na rychlá a okamžitá řešení. Se stresem v těle je třeba pracovat jemně, pomalu, pravidelně, systematicky a v některých případech i dlouhodobě. Tělo má neuvěřitelnou schopnost paměti na vše co prožilo, ale také schopnost obnovy a regenerace. Je třeba se otevřít novým cestám a propojit stezky nervového systému, které v důsledku vyplavení stresových hormonů brání v plynutí. Dejte svému tělu šanci se znovu obnovit, regulovat, relaxovat, být doma…

Cena: 800 Kč / 1 hodina