Metoda Ludmily Mojžíšové (MLM)

Metoda Ludmily Mojžíšové vychází z pevně daných principů, které vyvinula rehabilitační sestra Ludmila Mojžíšová v devadesátých letech. Tělesné působení spočívá v pravidelném cvičení 10 – 12 ti cviků, které slouží k rozbití nezdravých pohybových stereotypů, k uvolnění klíčových tělesných míst a  k lehkému posílení svalových skupin. Kromě pravidelného cvičení je nedílnou součástí péče o tělo ženy v mateřských tématech, také působení specifických i nespecifických mobilizačních technik, které napomáhají k eliminaci funkčních blokád pohybového aparátu. Zejména v oblasti pánve, pánevního dna, žeber a bederní krajiny. Při prohloubeném vnímání těla se zvyšuje pravděpodobnost úspěšného otěhotnění jak přirozeně, tak při cyklech IVF, IUI, KET. Práce s tělem je vždy propojena s psychikou. Proto je nutné k tělesnému systému přistupovat komplexně. Metoda Ludmily Mojžíšové je cenným nástrojem k uvědomění si svého tělesného prostoru. Spojení s tělem považuji za nutný předpoklad v tématu mateřství. V současné době ženy nemají jednoduchou cestu ke svému tělu a mateřství, z různých důvodů. Proto volím individuální cestu práce s tělem s podporou seberegulačních mechanismů nervového systému cestou Somatic Experiencing® Dr. Petera Levina.

Kdy cviky a techniky L. Mojžíšové pomáhají:

 • snaha o početí
 • opakující se potraty
 • nepravidelná menstruace
 • bolestivá menstruace
 • absence menstruace
 • bolesti páteře
 • bolesti zad, skolióza
 • bolesti kostrče
 • inkontinence, retence moči

Metoda Ludmily Mojžíšové byla v roce 1990 schválena ministerstvem zdravotnictví jako uznávanou léčbou ženské sterility. Jsme připraveni pomoci vám citlivě odstranit bolesti pohybového aparátu i provázet vás na cestě ke svému tělu. Rozhodně za pokus to stojí. Nikdy totiž přesně nevíme, jaký aspekt fyzioterapie vaše tělo podpoří. Tělesný, duševní nebo jiný?

Léčba sterility

Metoda Mojžíšové je alternativou psychosomatického přístupu ve fyzioterapii. Prostřednictvím existence úzkého vztahu mezi mozkem, klouby, svaly, kůží a vnitřními orgány jsme schopni metodou ovlivnit prostředí v dutině břišní, potažmo v pánvi. Dokážeme ulevit od bolestí zad, ovlivnit napětí svalů a také působit na psychiku. Apeluji na všechny, kdo mají potíže s otěhotněním, začněte nejdříve s nejméně zatěžující, přirozenou a komplexní léčbou sterility, tedy s fyzioterapií nebo psychoterapií a teprve pak podstupte radikálnější řešení. Metoda má smysl i u žen, které již podstoupily umělé oplodnění a cítí se být vyčerpané. Ať už fyzicky nebo psychicky. Také pozorujeme dobré zkušenosti u žen, které z neznámých důvodů opakovaně potrácejí. Vždy je však nutné posouzení lékaře a vyloučení orgánového poškození.

Co jedna terapie obnáší:
Prohřátí zad a šíje, důkladná masáž zad a šíje s použitím rostlinných aromaterapeutických esencí nejvyšší kvality, mobilizace pánevního dna a kostrče, mobilizace křížokyčelních kloubů, bederní páteře, krční páteře a žeber. Dále instruktáž cviků a poučení o strategii léčby metodou L. Mojžíšové. V rámci léčby se doporučuje absolvovat optimálně 6 terapií. Terapie je prováděna 1x za měsíc, trvalým doplňkem je domácí cvičení a jiná podpora těla. Z terapeutky a klientky se stává sehraný tým.

 • Cena počáteční konzultace a vyšetření: 2000 Kč
 • Cena jedné terapie: 3000 Kč
 • Časová náročnost: 1,5 hodiny