,

Semináře pro terapeutky

Nechci se kasat, že jsem se za 20 let práce s lidskými těly stala terapeutkou. Terapeut je předurčen k léčení a řešení nebo čištění všeho, co mu přijde pod ruku. Očekává se od něj jisté umění, zázraky a moc. I když nesouhlasím s vnitřním obsahem slova terapeut, nechávám si tak říkat. A sama si tak říkám. Dokonce si tak říkám se vznešenou předponou „fyzio“. Jsem lehce v rozporu. Vnímám totiž slovo terapeut jinak. Čím déle trvá moje praxe, tím více žasnu, kdo všechno se za terapeuta považuje. Já sama s přibývajícími zkušenostmi zjišťuji, že jako terapeutka nebudu asi nikdy kompletní a tedy hodna terapeutickou nálepku nosit. Zjišťuji, že teprve vzdáním se schopnosti léčit, můžu druhým lidem přinést užitek.

Sama se považuji spíše za hledače, stopaře střípků pravdy. Za zrcadlo. Víc asi nejsem a nebudu. Přečetla jsem mnoho knih a množství informací mohu zapomenout. Nezapadají totiž do žité reality. Co však do reality zapadá, jsou prožité každodenní zkušenosti. Pohledy do očí stovkám žen, dotyk na jejich tělech, jejich vůně, jejich potřeby a životní příběhy. To jsou lekce k nezaplacení. A právě tyto lekce chci předávat druhým lidem, které volá transparent s heslem „Terapeut“.

Nabízím zapáleným a zvědavým terapeutkám cestu k poznání skrze vlastní prožitek. Nabízím zkratku k realitě. Zkratku k učení v jiném než anonymním teoretickém ústavu. Ale v ženském kruhu, v malé intimní skupině stejně motivovaných. Ve vlídném prostoru, kde je cílem rozvíjet talent intuice, cítění, vědomé služby klientovi. Vítané jsou terapeutky i bez vznešené předpony „fyzio“. Učme se od sebe navzájem. Učme se především pro sebe. Bez pýchy a předsudků. Bez soutěžení a porovnávání. V pestré rozmanitosti, hravosti a radosti ze zkoumání vlastního těla. Abychom pak mohli možná léčit druhé…

0 komentáře

Napsat komentář

Chcete se přidat do diskuze?
Neváhejte přispět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *