,

Rituály

Hlouběji než tetování na kůži. Pevněji než okovy. Jemněji než olíznutí štěněte. Pravdivěji než obraz v zrcadle. Tak působí rituály na psychiku každého člověka. A nejen na psychiku, také na jeho mysl a tělo. Rituál obsahuje komplexní zprávu pro náš život. Dává mu směr, učí jej, vede jej, podporuje, zvedá z nicoty, uzavírá minulost, rozjasňuje přítomnost a otevírá budoucnost. Propadla jsem kouzlu rituálů a nepřestávám být fascinovaná jejich sílou a přirozeností. Jako by tu vždy byly, jen naše mysl na ně pozapomněla. Jako by informace o rituálech v nás žila, ale nemohla na světlo světa. Proto je tolik lidí vyhledává, proto tolik pomáhají. Je až s podivem, jak silné je jejich působení. Rituál je pro mě jako terapeutku pomocníkem, klíčem k duši, nástrojem k mocnému učení. Nepřestanu být vděčná za příležitost učit se rituálům u Barbory Nádvorníkové a jiných mistrů. Nepřestanu být šťastná za příležitost rituály tvořit, šít na míru svým klientkám,  být nápomocná při překonávání zdánlivě nepřekonatelných životních etap. Ano, pro někoho šílená představa, pro někoho jediná šance na uzdravení. To jsou rituály v našich životech.

Tyto s láskou a radostí na přání dělám:

Rozchodový rituál, předsvatební, předporodní, rituál plodnosti, rituál rozloučení s nenarozeným dítětem, rituál probuzení síly, rituál léčení ženství, rituál menopausy.

Že pro vás tyto životní etapy nic moc neznamenají? Vaše chyba. Míjíte důležité okamžiky svého života. Zpomalte, ztište se, našlapujte opatrně po špičkách ve svém životě a snad časem pochopíte, co je v životě důležité. Ano, ano, rituály pomáhají!

0 komentáře

Napsat komentář

Chcete se přidat do diskuze?
Neváhejte přispět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *