Muži v mém životě

Zamýšlím se nad muži ve svém životě. Mají tam vlastně svoje místo? Přemýšlím nad tím, protože před několika měsíci ke mně našla cestu žena, která nechce počít dítě s mužem.
Vlastně nechce vůbec muže. Ani jako svého partnera, ani jako otce svého dítěte. Stačí jí jen pár spermií. Muži v mém životě mají své pevné místo. Myslím si, že rozhodně stojí za to s nimi plodit děti. Mě stojí za to s nimi i žít a přátelit se. Kdepak, muži jsou jedineční. Především ti moji muži.

Tak namátkou:

Pepa, můj táta. Je skvělý sportovec a miluje lidi. Je zábavný a soutěživý. Vždy vymyslí krásný program. Nikdy se nenudí a nikdo se nenudí s ním. Naučil mě kromě jiného, obklopovat se přáteli.

Jirka, můj manžel. Kryje mi záda, a když je mi nejhůř, řekne: „neboj, to se zvládne“…Naučil mě mít se ráda.

Ondra, můj prvorozený syn. Učí mě svým kouzelným pohledem na svět, klade mi správné otázky a jeho svět mi bere dech.

Adam, můj druhorozený syn. Tak ten mě uchvacuje svou představivostí, láskou ke všemu plyšovému a učí mě mít vždy dost sil k obejmutí.

Franz, můj pacient. Starala jsem se o něj dlouhou dobu v Rakouské vesničce, vysoko v Alpách. Ač těžce nemocný, nikdy jej neopustila vlídnost, slušnost, grácie, vděčnost a úcta k životu a lidem kolem sebe. Nikdy nezapomněl poprosit a poděkovat. Naučil mě, že služba je dar lásky.

Viktor, další můj pacient, který ač stár, bohatý a osamělý Švýcar, nikdy neztratil glanc a eleganci, jemnocit a také skromnost a klukovskou jiskru v očích. Naučil mě, že život bez zájmů a přátel je k ničemu.

Matýsek, moje první láska, mě naučil poslouchat svůj vnitřní hlas a následovat jej, ikdyž dlouho nechápu smysl tohoto volání.

Marek, můj vzor, naučil mě věřit především sama sobě. Dokázal rozsvítit žárovku v mé hlavě a tím spustit můj rozvoj. Naučil mě nebýt obětním beránkem.

Radek, můj druhý vzor a přítel, mě naučil, že přátelství je drahokam mezi vztahy. A také mě naučil, že sebevědomí nenajdu nikde jinde než v sobě a to nikdy nekončící prací. Také mě naučil přijímat pravdu o sobě a nežít ve lži a iluzích.

Ivan, můj klient, mě učí lehkosti bytí a naději, že i mladí muži tohoto světa mohou být mužní, okouzlující, milující svou rodinu, inteligentní a milí. To vše v jednom. Naučil mě, že všechno je možné.

Karel, kamarád, naučil mě, že i přes obrovskou bolest ztráty, lze milovat svůj život.

Mojmír, kamarád, mě naučil, být se svými lidmi, dokud ještě žijí.

Martin, můj kamarád, mě naučil, že můžu hledat u mužů pomoc a radu.

Martin, můj švagr, mě naučil vážit si svého zdraví a všedního dne.

Martin, můj kněz, mě naučil důvěřovat mužům a Bohu.

Pohlédněte prosím do řad svých mužů a zamyslete se, co vás naučili? Je to jenom negativní? Tak si vezměte do rukou lucernu a posviťte do tmy. Věřím, že na každém svém muži najdete jednu pěknou lekci života.