Jsem drahá

Ano i tak by se to dalo nazvat. Ceny své práce jsem od začátku soukromé praxe více než zdvojnásobila. Je pro mě někdy svízel, říci si o peníze za službu lidem. Nejraději bych své služby poskytovala zdarma. Musím se přiznat, že jsem se chvíli učila svůj vztah k penězům. Nejtěžší pro mě bylo, sama sobě vydefinovat co nesu svému klientovi. Co vlastně obsahuje služba, kterou nabízím k prodeji? Proč má mít moje služba právě takovou cenu? Tuto komplexní informaci nesděluji klientovi, ale především sama sobě. Klient totiž informaci o tom co nesu, vycítí. Já můžu říkat co chci. Klient neomylně vycítí hodnotu, pravdu a chuť svěřit se právě do mých nebo jiných terapeutických rukou. Nikdy intuici svých klientů v tomto směru nepodceňuji.

Tak tedy, co já Radka Tomášková jako terapeutka svým klientům nesu?

Otevřenou a kultivovanou bytost, která miluje svojí práci. Citlivý, empatický a pravdivý přístup ke každému člověku. Poctivou ruční práci, kterou s láskou, respektem a úctou dávám. Trpělivé naslouchání bez ohledu na to, kolik času to zabere. Vedení silnou a neustále cvičenou intuicí. Více než patnáctiletou praxi ve fyzioterapii, praktické zkušenosti se starými lidmi, malými dětmi, zdravými i těžce nemocnými lidmi. Celostní, psychosomatický přístup, který akceptuje jak fyzickou rovinu potíží, tak rovinu duševní. Vhled do životního stylu a pohybových stereotypů lidského těla. Hluboký vhled do ženských témat spojených s plodností, těhotenstvím, porody, menopauzou, sexualitou. Zkušenosti s vedením ženských kruhů a prací se skupinovou dynamikou velkých skupin. Práci s tělem. Především metodou Ludmily Mojžíšové, ale i jinými léčebnými metodami. Rozmanité techniky masáží. Aromaterapii s nejlepšími oleji světa. Práci s meditačními a relaxačními technikami, rodinnými a systemickými konstelacemi, přechodovými rituály žen. Vše co dělám jsem zakusila sama na sobě. Vše co hlásám, také žiji. Starám se o sebe v duchu zdravého životního stylu. Nekouřím. Nedevastuji se. Nepřestávám se rozvíjet. Neustále hledám nová řešení a inspirace pro lepší život svůj i svých klientů. Všechny získané teoretické informace se zvědavostí dítěte ověřuji v praxi a získané praktické zkušenosti poskytuji svým klientkám. Inspiruji své klientky k dalšímu růstu. Spojuji ženy mezi sebou a tím vytvářím jednu z dalších důležitých sítí tohoto světa. Pěstuji přátelství mezi ženami a toto bohatství rozdávám do všech stran. Nesu všechny své prožité radosti i bolesti. Nesu své světlo i stíny. Nesu svou dokonalost i nedokonalost. Nesu vědomí, že nikdy nebudu dost chytrá, abych radila a pomohla všem. Nesu porozumění pro všední den, neboť jej poctivě jeden za druhým snáším. Nesu vám celý svůj krásný a barevný život. Nesu vám celou sebe, které si vážím nad zlato. Dokud mi síly stačí, budu tady pro vás. Je možné, že budu dražší a dražší. A jednoho dne už tady nebudu.

2 komentáře
  1. Katka says:

    Musím říct, že i já se potýkám s řešením ohodnocení své práce… A souhlasím, že my sami to musíme mít nastaveno v sobě, pak naši klienti nepochybují… Děkuji za krásnou myšlenku <3

    Odpovědět

Napsat komentář

Chcete se přidat do diskuze?
Neváhejte přispět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *