Bombarďáky

Každá žena je jedinečná. Tuto větu nosím v hlavě, ať mě v ambulanci překvapí kdokoliv. A věru, o překvapení skutečně není nouze. Rozmanitost osudů, tváří, očí, stisků ruky, tvarů těl, způsobů myšlení. Také bohatost mimiky, gest, tónů hlasu, škály vůní a nakonec atmosféry, kterou lze z té či oné bytosti vnímat. Každá žena je pro mě balíčkem informací, který jako malé dítě s radostí rozbaluji a těším se, že narazím na poklad, který čeká k nahlédnutí až na samém dně. Někdy jej objevím rychle, jindy poklad na sebe nechá dlouho čekat, čas od času zůstane ležet nedotčený, protože jeho majitelka jej nechce vidět. Já tvrdím, že poklad má v sobě každá z nich. V lidech je opravdu k vidění a k poznání mnoho krásy. A v ženách zvlášť.

Nemám teď na mysli ani tak krásu fyzickou. Ale spíše krásu celistvosti. Krásu jedinečnosti, která je opravdu v každé z nás. Tu, která sčítá dokonalost i nedokonalost. Právě tento součet je pro mě opravdovou krásou, kterou nepřestanu obdivovat a milovat. Že mi nerozumíte?

Jednou mě navštívila v ambulanci křehká, trochu stydlivá žena. Blondýnka s modrýma, jiskřícíma očima. Měla tělo bohyně. Při pohledu na křivky jejího těla se mi vybavil obraz nejdokonalejšího hudebního nástroje. Jaký div, když jsem zjistila, že tato dáma je profesí harfenistka. Všimli jste si někdy jak jsou harfenistky něžné a okouzlující? Tělo této ženy byla dokonalost sama. Ale co to spodní prádlo? Harfenistka měla na sobě  nefalšované, pravé bombarďáky! Přiznám se, že jsem se neudržela a spodní prádlo jsem pobaveně komentovala: „Ty jsou určitě po babičce, že?“ Harfenistka souhlasně přikývla a s ruměncem ve tváři nesměle dodala: „U mě se žádných sexy kalhotek nedočkáte. Mám ráda pohodlí!“

A to je přesně ono. Kdo nám diktuje co je a není sexy? Proč nosit za každou cenu tanga, která se zařezávají až do krku? Proč se balit do tvrdých, syntetických krajek, jejichž střih je na úkor pohodlí tvarů ženského těla? V čem je horší poctivá, tlustá, měkoučká bavlna, která hřeje a hladí naše lůno? Být sexy není o prádle. Je to o pocitu. A ta moje harfenistka rozhodně sexy je. A má se ráda!

Ty kalhotky jí tiše závidím. Nejraději bych do nich vklouzla. Pohodlí z nich přímo čiší. Jednou jsem je od ní chtěla dokonce koupit, ale se širokým úsměvem řekla: „Ne, ty nejsou na prodej!“ Já se jí nedivím. Bez nich by totiž právě tato žena ztratila šmrnc, autenticitu a originalitu. Ztratila by část své krásy, část sebe.